نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

ذخیره تصاویر دوربین مداربسته در فضای ابری

یکی از کارهای بسیار مهمی که در سیستم های مدار بسته باید به آن توجه داشته باشیم ذخیره و نگهداری از تصاویر ضبط شده است. در صورتی که هرگونه حادثه و اتفاق نامناسبی رخ دهد می توان از فیلم دوربین های مدار بسته برای پیدا کردن سرنخ هایی برای کشف مشکل و مقصر استفاده کرد. […]

انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر فضای ابری

یکی از کارهای بسیار مهمی که در سیستم های مدار بسته باید به آن توجه داشته باشیم ذخیره و نگهداری از تصاویر ضبط شده است. در صورتی که هرگونه حادثه و اتفاق نامناسبی رخ دهد می توان از فیلم دوربین های مدار بسته برای پیدا کردن سرنخ هایی برای کشف مشکل و مقصر استفاده کرد. این کار نیاز به فضا و امکانات لازم برای ذخیره سازی تصاویر امن و مطمئن دارد.یکی از امن ترین فضاهایی که می توان از آن برای ذخیره فیلم دوربین های مدار بسته استفاده کنید فضای ابری است. ذخیره تصاویر دوربین مداربسته در فضای ابری یک راه امن و مورد اعتماد افراد برای ذخیره فیلم های دوربین مدار بسته است. این روش مزایای بسیاری داشته و نگرانی بابت ارشیو تصاویر را برطرف می کند.

فضای ابری

سوالی که مطرح می شود این است که در واقع فضای ابری ( cloud storage) چیست؟ فضای ابری در اینترنت قرار دارد و فضایی است که می توان اطلاعاتی از قبیل فیلم، عکس و متن روی آن ذخیره می شود. این فضا دارای محیط فیزیکی نیست از این رو امنیت بالایی برای آرشیو دارد. عدم وجود جسم فیزیکی برای این نوع ذخیره سازی داده ها امنیت اطلاعات را بالاتر برده و احتمال سرقت یا آسیب را کاهش می دهد. و باعث می شود تا اطلاعات و تصاویر سیستم نظارتی در یک بستر امن ذخیره سازی شوند.

 

فضای ابری

 

عملکرد فضای ابری در  دوربین مدار بسته

ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته در فضای ابری بر بستر اینترنت انجام می شود. این اطلاعات در فضایی خارج از سیستم مدار بسته ذخیره می شوند و افراد متفرقه به این فی های ذخیره شده دسترسی ندارند. سرور ها در فضای ابری اطلاعات و تصاویر موجود و برداشت شده را همراه با تاریخ و ساعت ضبط می کند. می توان از طریق کامپیوتر یا گوشی هوشمند به این فایل ها دسترسی داشت. این کار با ورود به حساب کاربری صورت می گیرد.

مزایای استفاده از فضای ابری cloud storage

کلود برای ذخیره سازی تصاویر و اطلاعات دریافت شده از دوربین های مداربسته بسیار مفید است. در ادامه برخی از موارد استفاده فضای ابری برای دوربین های مدار بسته را مشخص می کنیم.

۱- ذخیره تصاویر دوربین مداربسته در فضای دیگر

نصب دوربین مدار بسته و محل نصب آنها نیاز به مراقبت زیادی دارد. در بسیاری از موارد سارقین قبل از اقدام به سرقت دوربین مدار بسته را دستکاری کرده یا ذخیره ساز ان را از کار می اندازند. به همین دلیل ذخیره تصاویر دوربین های مداربسته در محلی غیر از محل نصب بسیار حیاتی است. با این کار در صورتی که برای دوربین های مدار بسته مشکلی ایجاد شود طبعً فیلم ها و تصاویر دریافت شده محفوظ خواهند ماند.

۲- عدم نیاز به دستگاه ذخیره ساز

یکی از هزینه هایی که برای ایجاد سیستم های مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه های ذخیره ساز و حافظه جانبی سخت افزاری است. با استفاده از فضای ابری برای ذخیره سازی تصویر هزینه ها کاهش یافته و تصاویر و اطلاعات راحت تر قابل مدیریت هستند. اگر دوربین مدار بسته تحت شبکه و دیجیتال باشد قابلیت اتصال مستقیم به فضای ابری اینترنت را خواهد داشت. در این تکنولوژی می توانید دوربین را در حالت ضبط دائم یا زمانبندی شده بگذارید. می توانید سیستم را طوری تنظیم کنید که با تشخیص حرکت در تصویر فیلمبرداری شروع شود. این کار هزینه های nvr و دیسک ذخیره اطلاعات را کاهش داده و در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

۳- دسترسی در هر زمان و هر مکان

عموماً شرکت هایی که فضای ابری برای دوربین های مدار بسته ارائه می دهند ip و آدرس خاصی را در اختیار مشتریان می گذارند. با استفاده از کلمه عبور و کاربری و انتقال تصویر به ابر می توان فیلم دوربین مدار بسته را بر روی کامپیوتر یا موبایل مشاهده کرد. البته این فضای ابری رایگان نیست. اما برخی شرکت ها بخش کوچکی از این فضا را برای نمونه و به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می دهند. برای تهیه فضای مناسب که بتوان از آن برای کار بهره برداری کرد باید حتماً این فضا را خریداری کنید. این فضا امنیت بالایی داشته و به صورت رمزنگاری شده ذخیره می شود.

معایب استفاده از فضای ابری دوربین مدار بسته

تا به اینجای مطلب درباره برخی از مهم ترین مزایای ذخیره تصاویر دوربین مداربسته در فضای ابری با شما صحبت کردیم ، اما این فضای ابری و استفاده از آن برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته دارای معایب و ایراد هایی نیز می باشد که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

  • محدودیت در کیفیت ضبط تصاویر: بیشتر شرکت هایی که فضای ابری ارائه می دهند سرور خود را برای ضبط تصاویر محدود می کنند. برای مثال بسیاری از شرکت ها تنها امکان ضبط تصاویر در دو کیفیت از پیش تعیین شده را به کاربر می دهند. این محدودیت کیفیت نهایی تصاویری که مورد استفاده قرار می گیرد را کاهش می دهد. 
  • محدودیت در سرعت اینترنت و پهنای باند

تصاویر با کیفیت به سرعت بالای اینترنت برای انتقال داده ها دارند. این کار به پهنای بالای اینترنت نیاز دارد که در بسیاری از موارد موجود نیست. 

  • هزینه خرید اشتراک فضای ابری دوربین مداربسته و خرید IP ثابت

برای آرشیو تصاویر در فضای ابری نیاز به خرید اشتراک ماهانه سرویس کلود خواهید داشت. ین اشتراک هزینه زیاد بالایی ندارد و از لحاظ توجیه مالی امنیت خوبی را برای فایل ها ایجاد می کند. پرداخت این هزینه در واقع بسیار معقول و به صرفه است.

  • هزینه اینترنت

از مشکلات اصلی ذخیره تصاویر دوربین مداربسته در فضای ابری هزینه اینترنت است. با نصب این سیستم دوربین ها به صورت مداوم اطلاعات را ارسال کرده و انتقال می دهد و همین مسئله حجم اینترنت مصرفی سیستم را افزایش داده و هزینه ها را افزایش خواهد داد.

جمع بندی

دوربین های مدار بسته امکانات زیادی را برای کاربر ایجاد می کنند. البته نقاط ضعفی هم دارد که راه حل هایی برای رفع آن پیشنهاد شده که این راه حل ها خود دارای مزایا و معایبی هستند. از این نقاط ضعف می توان به مواردی مانند دسترسی سارقان به دستگاه ضبط کننده استفاده کرد. با این اتفاق تمام سیستم بی استفاده شده و هیچ فیلم و تصویری در اختیار کاربر نخواهد بود. یکی از راه های بسیار جذابی که برای این مشکل وجود دارد استفاده از سرور ها و فضای ابری است که می توانید اشتراک آن را از طریق شرکت های ارائه دهنده فضای ابری خریداری کنید. در مقاله حاضر فضای ابری تعریف شده و مزایا و معایب استفاده از آن را بیان کردیم.