نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

داهوا یک سیستم نظارت تصویری جدید برای مرکز خرید ال بوسکه در کیتو طراحی می کند

سیستم حفاظتی جدید مرکز خرید ال باسک (EI Bosque) در شهر کیتو (Quito) مرکز خرید ال باسک (EI Bosque) از زمان تأسیس یعنی حدود ۳۸ سال پیش بخشی نمادین از زندگی مردم شهر کیتو (Quito) به شمار می‌رود. نام این مرکز از یک بخش مهم در شمال این شهر گرفته شده و حداقل یک نسل […]

سیستم حفاظتی جدید مرکز خرید ال باسک (EI Bosque) در شهر کیتو (Quito)

مرکز خرید ال باسک (EI Bosque) از زمان تأسیس یعنی حدود ۳۸ سال پیش بخشی نمادین از زندگی مردم شهر کیتو (Quito) به شمار می‌رود. نام این مرکز از یک بخش مهم در شمال این شهر گرفته شده و حداقل یک نسل از افراد این شهر شاهد رشد و بازآفرینی این مرکز خرید بوده‌اند.

شرکت بین‌المللی داهوا در حال حاضر از تکنولوژی هوشمند در خدمات و محصولات حفاظت محیطی استفاده می‌کند. سال‌ها است که سیستم‌های ANPR و حفاظت محیطی در شرکت داهوا در حال توسعه بوده و جهت استفاده در محیط‌های حساسی مانند مراکز خرید و فضای پارکینگ‌های عمومی کاربردهای بدون جایگزینی دارند.

 

چه مشکلاتی در حفاظت مراکز خرید وجود دارد؟

سیستم امنیتی قبلی مرکز خرید ال باسک در سال ۱۹۹۰ نصب شده و در تمام این مدت با مشکلات و نقص‌هایی مواجه بوده است. برای مثال حدود ۳۰ درصد از محیط و فضاهای مرکز خرید در زمره نقاط کور پوشش دوربین‌ها هستند و در واقع روی آنها محافظتی صورت نمی‌گیرد. از سوی دیگر دوربین‌های تصویربرداری قدیمی استفاده شده در مرکز خرید کیتو عموماً تصاویری بی‌کیفیت و مات ایجاد می‌کنند؛ این مسئله کشف جرائم و تهیه مدارک را با مشکل مواجه می‌کند. افزون بر این در بسیاری مکان‌ها مانند پارکینگ‌ها و راهرو‌های مرکز خرید کیتو دوربینی وجود ندارد.

تصویربرداری از کل محیط مرکز خرید کیتو همواره چالشی بزرگ برای نیروهای امنیتی بوده و هزینه نیروی انسانی و امنیتی مرکز را بالا برده است. این مشکل در نهایت باعث کاهش کارایی سیستم فروشگاه می‌شود.

راه حل پیشنهادی شرکت داهوا

حفاظت ویدیویی جدیدی که توسط شرکت داهوا برای مرکز خرید کیتو طراحی شده شامل سیستم‌های تصویربرداری زیر است:

  • ۲MP HDCVI IR Bullet Camera
  • ۲MP IR Mini-Bullet Network Camera
  • ۳۲ Channel; 1U 4K & H.265 Lite
  • ۳۲ Channel Penta-bird 720
  • همچنین دوربین‌های پانورامای ۱۸۰ با سیستم ANPR برای ثبت وسایل نقلیه در محل ورودی استفاده شده است.

تکنولوژی پیشرفته‌ای که در دوربین‌ها به کار رفته کارایی سیستم حفاظتی را افزایش داده است. تمام دوربین‌های بالت از مدل‌های ۲MP HDCVI IR Bullet Camera  و دارای تکنولوژی IR برای عملکرد در نور کم هستند.

دوربین ۲MP IR Mini-Bullet Network  از الگوریتم تحلیل ویدیویی شامل Tripwire و Intrusion برای واکنش به رویدادهای خاص استفاده می‌کند.

افزون بر این دوربین‌های استفاده شده در این مرکز خرید از تکنولوژی تشخیص دزدی‌های کوچک از قفسه‌ها نیز برخوردارند. در زمان وقوع هر مشکلی سیستم به صورت اتوماتیک یک هشدار اعلام می‌کند. این دوربین‌ها قابلیت صوتی هم داشته و قادرند نسخه پشتیبان صوتی و تصویری تهیه کنند.

NVR های ۳۲ کانال ۱U 4K & H.265 Lite  به دلیل کیفیت بالای تصاویر، در سیستم‌های مداربسته تحت شبکه قابل استفاده‌اند. این NVR پردازنده‌ای قوی داشته و تصاویر با رزولوشن۴K  را برای تدقیق روی جزئیات حساس آن پردازش می‌کند. به همین ترتیب از این  NVR ‌ها برای ذخیره تصاویر اولیه، مرکزی و پشتیبان از راه دور، استفاده می‌شود.

دوربین دیگری که در این فروشگاه به کار گرفته شده Penta-bird 720P دیجیتال است. این دوربین گزینه بسیار مناسبی برای به‌روزرسانی سیستم‌های حفاظتی بوده و از تکنولوژی penta-bird استفاده می‌کند.

تیم داهوا با تلاش و تمرکز زیاد و همکاری با یک شرکت دیگر در نهایت سیستم حفاظت محیطی مرکز خرید El Bosque را ایجاد کرده که هم پیشرفته و به‌روز است و هم قابلیت‌ اطمینان بالایی دارد.

 

نتایج حاصل از پروژه

سیستم حفاظت محیطی جدیدی که ایجاد شده محیط امن‌تری را برای مشتریان مرکز خرید ایجاد کرده است. نیاز‌های اولیه مرکز خرید کیتو برطرف شده، از آن جمله می‌توان به شناسایی خودرو‌های مشکوک و کارهای غیرقانونی اشاره کرد؛ برای مثال مواقعی که رویداد غیرقانونی‌ای رخ دهد مدارک تصویری کافی وجود خواهد داشت.

سیستم حفاظتی و تکنولوژی‌های دسترسی که در این پروژه به کار گرفته شده‌اند در آینده قابل به‌روز‌رسانی بوده و باز هم مناطق بیشتری تحت پوشش قرار خواهد گرفت.