نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

علت سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته

برچسب ” این مکان مجهز به دوربین مداربسته است ” را امروزه تقریبا در اکثر اماکن می توانید مشاهده کنید چشم های جدیدی که امروزه کارایی های فراوانی دارند. دوربین های مداربسته اما می توانند به دلیل مشکلات مختلف دچار خرابی و عدم نمایش تصاویر شوند یکی از این مشکلات سیاه شدن تصویر در این […]

نصب دوربین مداربسته

برچسب ” این مکان مجهز به دوربین مداربسته است ” را امروزه تقریبا در اکثر اماکن می توانید مشاهده کنید چشم های جدیدی که امروزه کارایی های فراوانی دارند. دوربین های مداربسته اما می توانند به دلیل مشکلات مختلف دچار خرابی و عدم نمایش تصاویر شوند یکی از این مشکلات سیاه شدن تصویر در این دوربین های  امنیتی است که در این مقاله از مجله  ماد طلایی  قصد داریم تا به علت این مشکل پرداخته و همچنین شما را برای حل آن راهنمایی کنیم. پس اگر که به دنبال رفع این مشکلات هستید تا پایان با ما همراه باشید.

علت سیاه شدن تصویر دوربین مدار بسته

دلایل خاصی برای قطع شدن تصویر وجود دارد باید هنگام بروز این مشکل توجه کنید که پیام عدم دریافت تصویر از طرف دوربین دریافت می شود یا از سوی NVR. با توجه به این مسئله تشخیص نوع خطا و عیب یابی راحت تر خواهد شد.

وجود مشکل در اتصالات سیستم و برق

ممکن است مشکل در ارتباط بین ذخیره کننده و  دوربین مداربسته  باشد. این احتمال وجود دارد که مشکلی در سیم ها و اتصالات رخ داده باشد.مشکل دیگری که در این زمینه احتمال وقوع دارد، ایجاد اشکال در پورت های خروجی و ورودی دوربین ها است.از دلایل دیگر سیاه شدن تصویر نرسیدن برق به دوربین باشد. حتی ممکن است آداپتور دوربین خراب شده باشد.

اشکال در اجزای داخلی دوربین

در بعضی موارد مشکل از خود سیستم های داخلی دوربین است برای مثال بر اثر برق زدگی ممکن است قسمتی از قطعات داخلی دوربین سوخته و از کار افتاده باشد.

اشکال در ذخیره ساز

برای ذخیره سازی تصویر دوربین های مدار بسته از ذخیره ساز دیجیتال یا آنالوگ بر اساس نوع دوربین استفاده می شود. ممکن است ایراد سیاه شدن تصویر ممکن است بر اثر ایجاد اشکال در ذخیره ساز باشد. احتمال دارد تصاویر به خوبی پردازش نشده و و در خروجی نمایش داده نمی شوند. در این صورت بورد ذخیره ساز باید تعمیر یا تعویض شود.

کثیف بودن لنز و عدم مکان یابی صحیح

از علل قطع تصویر دوربین مدار بسته در صورت عدم دریافت سیگنال قطع می تواند کثیف بودن و یا وجود مانع روی لنز دوربین مدار بسته باشد. در مرحله اول این مشکل را بررسی کنید.ممکن است در محل نصب دوربین مدار بسته نور کافی برای تصویر برداری وجود نداشته باشد.

خرابی ال ای دی دوربین

احتمال خرابی ال ای دی های دوربین نیز در این زمان وجود دارد. اگر این مشکل ایجاد شود نور مادون قرمز تابیده نشده و در نهایت تصویری برای کاربر پخش نمی شود.

 

 

نصاب در حال نصب و تنظیم دوربین مداربسته

تنظیم نامناسب سیستم

در برخی موارد تنظیمات نادرست باعث این مشکل می شود. سعی کنید تا جای امکان تنظیمات دوربین را تغییر ندهید. معمولا دوربین های دیجیتال مدار بسته شامل سیستم های هوشمند هستند و شدت نور را تشخیص می دهند. با وجود این امکان دوربین با نور موجود در محیط تنظیم می شود و در نهایت عکس های با کیفیتی تولید خواهد شد. در صورت عدم عملکرد صحیح این بخش معمولاً تصویر سیاه شده و خروجی مناسبی را به نمایشگر نمی فرستد. این تنظیمات جزو مواردی است که هنگام نصب دوربین مداربسته انجام می شود.

ساختار نامناسب در سیستم های تحت شبکه

در صورتی که از مجموعه ای از دوربین ها استفاده می شود عموماً از سیستم های شبکه برای اتصال این دوربین ها استفاده می کنیم. اختلال در هر جزء از این شبکه باعث قطع خروجی دوربین ها خواهد شد. ایراداتی که ممکن است پدید آید ساختار فیزیکی یا آدرس دهی نامناسب دوربین ها است که باید حتماً بررسی کنید.

گاهی دوربین ها و دستگاه های ذخیره ساز باید دقیقا از یک برند باشند در غیر این صورت سیستم به درستی کار نخواهد کرد. ممکن است به دلیل تفاوت در برند دوربین های برداشت تصویر و ذخیره ساز تصویر قطع شده باشد.

از دلایل دیگری که ممکن است باعث قطع شدن تصاویر شود عدم تناسب آداپتور یا منبع تغذیه با توان دوربین باشد. در این مورد محل نصب دوربین اهمیت ویژه ای دارد. با این شرایط گاهی دوربین دچار جهش ولتاژ شده و باعث قطع شدن تصویر می شود. در صورتی که از اینترنت برای سیستم مدار بسته استفاده می کنید ممکن است بر اثر ضعیف بودن یا قطعی اینترنت ارسال تصاویر قطع شود.

روش حل مشکل سیاه شدن و قطع شدن تصویر

اگر می خواهید اتصالات و سیم ها را بررسی کنید سعی کنید حتماً قبلا برق را قطع کنید. این کار مانع از برق گرفتگی های احتمالی می شود. سپس تک تک سیم ها، اتصالات و دوربین ها را بررسی کنید تا در صورت مشخص شدن مشکل در این نواحی برطرف شود. از آداپتور و محافظ مناسب استفاده کنید. این کار احتمال بروز اتصالی را در دوربین های مداربسته کاهش می دهد.

اگر متوجه شدید که خود دوربین یا ذخیره ساز از لحاظ فنی دچار مشکل شده است حتماً این مشکل را با متخصص و شرکت های تعمیر دوربین مدار بسته در میان بگذارید. تعمیر و رفع ایراد های دوربین مدار بسته کاری تخصصی است و باید توسط افرادی که مهارت کافی در این زمینه دارند انجام شود.لنز دوربین ها را به صورت مرتب تمیز کنید. سعی کنید سطح شفاف را با پارچه مناسب و نرم تمیز کنید تا به مرور زمان دچار خط و خش نشود. این کار بسیار ساده و مؤثر است.

ممکن است نیاز باشد تا جای دوربین را عوض کنید. بهترین مکان برای دوربین های مدار بسته در واقع محلی است که به خوبی بتوان آن را پوشش داد و البته دارای نور مناسب برای ضبط با کیفیت تصاویر باشد. در صورتی که متوجه شدید ایراد قطع شدن تصویر مربوط به شبکه است حتماً با متخصص شبکه مشورت کنید.

سعی کنید تا جای امکان دورین ها و ذخیره ساز را از یک برند انتخاب کنید. در غیر این صورت سعی کنید حتماً از برند هایی استفاده کنید که دوربین و دستگاه ذخیر ساز همنام را پشتیبانی کنند.

در پایان

دوربین های مدار بسته گاهی دچار مشکلاتی می شوند که رفع آنها در استفاده بهینه از آنها بسیار اهمیت دارد. ایرادات مختلفی ممکن است برای دوربین های مدار بسته به وجود بیاید. از جمله قطع شدن تصویر است که به دلایل متعددی رخ داده و نسبتاً شایع است. در مقاله حاضر علت سیاه شدن تصویر در دوربین مداربسته را بررسی کردیم و سعی کردیم بهترین راهکار را در این زمینه به شما ارائه دهیم.