نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

اتصال دوربین مداربسته به گوشی

حفظ دارایی ها و افزایش امنیت از نتایج مستقیم استفاده از دوربین های مدار بسته است. در بسیاری از موارد ممکن است فرد شدیداً درگیر مشغله روزانه بوده و قادر به مراجعه به مانیتورهای دوربین مدار بسته نباشد. در این مواقع ریسک های امنیتی ای به وجود می آید که ممکن است به دلیل عدم […]

تصویر دوربین برروی گوشی

حفظ دارایی ها و افزایش امنیت از نتایج مستقیم استفاده از دوربین های مدار بسته است. در بسیاری از موارد ممکن است فرد شدیداً درگیر مشغله روزانه بوده و قادر به مراجعه به مانیتورهای دوربین مدار بسته نباشد. در این مواقع ریسک های امنیتی ای به وجود می آید که ممکن است به دلیل عدم تمرکز و وقت مناسب از دید فرد دور بماند. برای مثال زمانی را در نظر بگیرید که دوربین را در خانه گذاشته اید و می خواهید از محل کار به صورت دائمی منزل را تحت نظر داشته باشید. در این موقعیت تنها کار ممکن که می تواند محدودیت های مکانی استفاده از این دوربین ها را کاملاً برطرف کند، اتصال دوربین مداربسته به گوشی است . این امکان وجود دارد که در انواع سیستم های عامل تصاویر دوربین های مدار بسته را مشاهده کنید. ابزارهای مناسب برای  اتصال دوربین مدار بسته به گوشی تکنولوژی جدید و منحصر به فردی است که امکان مانیتور کردن لحظه ای را فارغ از موقعیت مکانی برای کاربر فراهم می کند. با این امکان جدید و کاربردی می توانید در هر شرایطی به راحتی دوربین های مدار بسته را چک کنید. این مسئله امکان بسیار جذابی را برای کاربران دوربین های مدار بسته به وجود می آورد. امکان بازدید لحظه ای دوربین ها امنیت و خروجی کار را افزایش می دهد. در مقالات قبلی از مجله ماد طلایی با شما درباره  نصب دوربین مداربسته  صحبت کرده بودیم ، با پایان با ما همراه باشید تا به راحتی بتوانید گوشی های خود را به دوربین مداربسته متصل کنید.

اهمیت اتصال دوربین مداربسته به گوشی

استفاده از دوربین های مدار بسته در زمانی می تواند واقعا مفید باشد که بتواند از وقوع جرم جلوگیری کند. در برخی مواقع که برای مثال گفته شد زمانی که از فردی یا کودکی در منزل مراقبت می کنید و میخواهید مواظب شرایط باشید تا در زمان ایجاد ریسک یا مشکلی خاص با تماس از آن جلوگیری کنید یا به محل مورد نظر مراجعه کرده تا ریسک موجود را برطرف کنید.

در حالت عادی دستگاه ذخیره ساز از نظر اندازه و شکل کابل کشی در واقع غیر قابل جابجایی هستند و برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته باید به مانیتور هایی مراجعه شود که در محلی مشخص کار گذاشته شده اند. این مسئله برای مواردی که با یک سازمان طرف هستیم کارا خواهد بود. در این موقعیت فرد یا افرادی استخدام می شوند تا به صورت دائم تصاویر را بازدید کنند تا در صورت لزوم آلارم های لازم صادر شود.

این مشکل کارایی سیستم را تا حد زیادی کاهش می دهد. برای مثال فرض کنید که شما در شهری دیگر یا مکانی دیگر در شهر هستید و قادر به مراجعه در لحظه به مانیتورهای نمایش تصاویر دوربین های مدار بسته نیستید. در این لحظه ممکن است به دلیل عدم مانیتور مناسب تصاویر ریسکی که به خاطر ان دوربین مدار بسته را نصب کردیم اتفاق بیفتد. این موضوع نشان دهنده کارایی پایین استفاده از مانیتور های ثابت است.

نمونه دیگری از محدودیت های استفاده از مانیتور ثابت این است که برای مثال مدیر یک شرکت که در طی روز به سفر کاری می رود در صورتی که بخواهد وضعیت شرکت را زیر نظر داشته باشد امکان این کار را نخواهد داشت.

استفاده از گوشی های همراه هوشمند برای مشاهده تصاویر راه حل بسیار مؤثری در رفع این مشکل اساسی است. از طریق گوشی های هوشمند می توانید تصاویر را از طریق شبکه اینترنت دریافت کرده و روی صفحه گوشی خود از طریق یک رابط کاربری تصاویر را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: علت سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته 

 

نحوه اتصال دوربین مدار بسته به موبایل در گوشی های اندروید و آیفون

مراحل متعددی برای اتصال دوربین های مداربسته به گوشی وجود دارد پس با ما همراه باشید. سعی کنید تمام مراحل ذکر شده را برای گوشی های آیفون و اندروید به درستی و به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول: در قدم اول باید DVR را به نمایشگر متصل کنید. برای اتصال ذخیره ساز به نمایشگر می توانید از کابل های HDMI و VGA استفاده کنید. از کابلی سالم استفاده کرده و مطمئن شوید که کابل استفاده شده به صورت کاملاً صحیح به ذخیره ساز و نمایشگر متصل شود.

مرحله دوم: زمانی که DVR را به نمایشگر متصل کردید از طریق نمایشگر وارد بخش تنظیمات شده و گزینه شبکه Network را انتخاب کنید. در این قسمت باید به دنبال بخشی باشید با عنوان Automatically Obtain an IP Address. با پیدا کردن این قسمت آن را غیر فعال کنید. در این جا باید IP ثابتی که مد نظر دارید را وارد کنید. قسمت های مختلف IP را با توجه به مشخصات دوربین و دستگاه ذخیره سازی که در اختیار دارید پر کرده و در نهایت یک بار دستگاه را خاموش و روشن کنید.

مرحله سوم: در قدم بعدی باید روتر را تنظیم کنید. نمایشگر را روشن کرده و آن را به LAN یا وای فای متصل کنید. حال مرمرگر را باز کرده و آی پی ای که در قدم قبل برای دستگاه وارد کردید را در مرورگر نوشته و یا سرچ کنید

در دفترچه راهنمای روتر نام کاربری و رمز ورود روتر درج شده است. این مشخصات و اطلاعات را در قسمت های خواسته شده که در مانیتور نمایش داده می شوند وارد کنید و وارد روتر شوید. در بخش PORT FORWARDING گزینه Add New را انتخاب کنید و سپس تمامی اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق و بدون اشتباه وارد کنید.حال تمامی اطلاعات وارد شده را ذخیره کرده و بعد از آن روتر وای­فای را یکبار روشن و خاموش کنید.

مرحله چهارم: آخرین مرحله اتصال دوربین مداربسته به موبایل اندروید و آیفون است.. در این مرحله باید اتصالات DVR به اینترنت را بررسی کرده و تنظیمات لازم را انجام دهید. کابل شبکه را به  DVR متصل کنید و سپس در مرورگر کامپیوتر کد آی پی را وارد کرده و از روی دفترچه راهنما نام کاربری و رمز عبور را هم اضافه کنید. حال می‌­توانید تصاویر ضبط شده را به راحتی روی مانیتور قابل مشاهده هستند.

اپلیکیشن­‌های مورد نیاز برای اتصال دوربین مدار بسته به موبایل

بسته به سیستم عامل و مشخصات گوشی اپلیکیشن های متعددی برای اتصال دوربین های مداربسته به موبایل وجود دارد. می توانید هر کدام که با گوشی شما سازگار است انتخاب و نصب کنید. اگر گوشی شما اندروید است نسخه اندروید و در صورت آیفون بودن سیستم عامل گوشی نسخه ios آن را دانلود و نصب کنید.

  • CCT Viewer
  • mCamView
  • iCam Viewer
  • Ever focus

حتماً آخرین نسخه به روز رسانی شده این نرم افزار ها را دانلود کرده و به صورت مرتب آنها را بروزرسانی کنید.توجه کنید که آخرین نسخه بروز شده این نرم افزارها را داشته باشید.

نصب اپلیکیشن و اتصال دوربین مداربسته به گوشی

پس از دانلود و نصب نرم افزار ها روی گوشی اطلاعاتی که برای اتصال نیاز دارید را وارد کنید در قسمت NETWORK عبارت WIFI را اضافه کنید. در گزینه بعدی IP PORT  را باید وارد کنید، نیاز است که در این گزینه کد آی پی که در دستگاه ذخیره ساز تعریف کردید را اضافه کنید. بعد از تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده گزینه تأیید و اینتر و یا LOG IN را انتخاب کنید. حال می توانید تصاویر دوربین ها را در هر مکانی با اتصال به اینترنت مشاهده کنید.

جمع بندی

دوربین های مدار بسته قابلیت های زیادی دارند اما اگر درست مانیتور نشوند کارایی خود را از دست می دهند به صورت سنتی تصاویر توسط یک مانیتور یا کامپیوتر نمایش داده می شود که برای پایش تصاویر کاربر بسیار محدود خواهد بود برای این کار می توان دوربین های مدار بسته را به گوشی های تلفن همراه متصل کرد تا از این طریق تصویر از طریق اینترنت دریافت شده و در گوشی نمایش داده شوند. این قابلیت کارایی سیستم را افزایش داده و کاربر قادر خواهد بود در هر مکانی و فاصله ای از طریق اینترنت به سیستم مدار بسته متصل شده و تصاویر دوربین ها را به صورت زنده یا ضبط شده مشاهده کند. در مجله ماد طلایی سعی کردیم نحوه اتصال دوربین مداربسته به گوشی را به شما آموزش دهیم و علاوه برآن چند نرم افزار که می توانند کار شما را راحت تر کنند را نیز معرفی کردیم.