نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

DORI Distance چیست؟

DORI Distance چیست و چگونه از آن در طراحی و انتخاب دوربین مداربسته استفاده کنیم؟ در دنیای دوربین مداربسته، DORI مخفف عبارت Detection, Observation, Recognition ,Identification است.  سطوح مختلف شناسایی در مسافت • سطح detection امکان تعیین قابل اعتماد و آسان از حضور یک شخص یا وسیله نقلیه را فراهم می کند • سطح […]

DORI Distance چیست و چگونه از آن در طراحی و انتخاب دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

در دنیای دوربین مداربسته، DORI مخفف
عبارت Detection, Observation, Recognition ,Identification است.
 سطوح مختلف شناسایی در مسافت
• سطح detection امکان تعیین قابل اعتماد و آسان از حضور یک شخص یا وسیله نقلیه را فراهم می کند
• سطح observation جزئیات مشخصی از یک فرد، مانند رنگ لباس را ارائه می دهد، در حالی که امکان مشاهده اتفاقات پیرامون یک حادثه را هم فراهم می کند.

• سطح recognition تشخیص با درجه بالایی از قطعیت تعیین می کند که آیا فردی که نشان داده شده همان فرد مورد نظر است که قبلا دیده شده است یا خیر.
• سطح Identification شناسایی هویت یک فرد را مقدور می سازد.

 

 

سیستم استاندارد DORI چیست؟

DORI بر اساس استاندارد  IEC EN62676-4: 2015 (سطوح مختلفی از سیستم استاندارد) جزئیات تشخیص در مسافت را برای detection (25PPM) ، observation (63PPM)، recognition(125PPM) و identification (250PPM) برای دوربین‌های نظارتی تعریف می‌کند. با استفاده از این مقادیر PPM، می توان دوربین ها را با ترکیب حسگر و لنز ارزیابی کرد و تأیید کرد که عملکرد مورد نیاز را ارائه می دهد یا خیر. سازندگان اغلب نتایج DORI را در برگه اطلاعات دوربین خود نمایش می دهند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد DORI به لینک زیر مراجعه شود

http://www.bsia.co.uk/publications/publications-search-results/109-code-of-practice-for-the-planning-design-installation-and-operation-of-cctv-systems.aspx

چه زمانی و چرا از نتایج DORI استفاده کنیم؟

فاصله DORI یک “عیار” از فاصله است که تشخیص دقیق دوربین مناسب برای نیازهای شما را آسان می کند.
برای مثال، در اینجا فواصل DORI برای دوربین ۴.۰ مگاپیکسلی با لنزهای ۲.۸، ۳.۶ و ۶ میلی‌متری آورده شده است:

 

 

از جدول بالا می توانید ببینید که یک دوربین ۴ مگاپیکسلی با لنز ۶ میلی متری می تواند فردی را در فاصله ۱۲ متری شناسایی کند در حالی که لنز ۲.۸ میلی متری برای شناسایی نیاز دارد که فرد در فاصله ۴ متری از لنز باشد. این به دلیل تراکم پیکسلی بسیار بالاتری در سنسور با لنز ۶ میلی متری است.
افزایش تعداد پیکسل‌ها، فاصله‌ای را که فرد می‌تواند در آن شناسایی شود، افزایش می‌دهد. یک دوربین ۸.۰ مگاپیکسلی با لنز ۲.۸ میلی‌متری دارای فاصله DORI زیر است:
detection(25 پیکسل بر متر) ۶۹ متر، observation (63 پیکسل بر متر) ۲۸ متر، recognition (125 پیکسل بر متر) ۱۴ متر، identification (250 پیکسل بر متر) ۷ متر. همانطور که می بینید این عملکرد در دوربین ۸ مگاپیکسلی خیلی بهتر از دوربین ۴ مگاپیکسلی با همان لنز است که فاصله شناسایی یاidentification را از ۴ متر به ۷ متر افزایش می دهد. اگر می‌خواهید دید گسترده و توانایی شناسایی فردی در فاصله ۷ متری دوربین را داشته باشید، دوربین ۸ مگاپیکسلی را در این مورد انتخاب می‌کنید. البته می‌توانید یک دوربین موتوردار انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد لنز را طوری تنظیم کنید که استفاده از حسگر را فقط با ضبط ناحیه یا جسم و نه فضای اضافی اطراف آن داشته باشید. (به یاد داشته باشید – کاهش میدان دید، تراکم پیکسل را افزایش می‌دهد).
بنابراین DORI Distance یک راه سریع و آسان برای انتخاب مناسب ترین دوربین برای شی یا منطقه ای که مشاهده می کنیم و سطح جزئیاتی که می خواهیم ضبط کنیم را ارائه می دهد.