نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

مقایسه دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن

دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا جزو برند های مطرح چینی در سطح جهان هستند. قیمت پایین و کیفیت مناسب این دوربین ها باعث شده بخش مهمی از بازار تجهیزات حفاظتی در اختیار این دو برند باشد. برندهای هایک ویژن و داهوا هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند از این رو در کل […]

دو مدل دوربین مداربسته هایک و داهوا

دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا جزو برند های مطرح چینی در سطح جهان هستند. قیمت پایین و کیفیت مناسب این دوربین ها باعث شده بخش مهمی از بازار تجهیزات حفاظتی در اختیار این دو برند باشد. برندهای هایک ویژن و داهوا هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند از این رو در کل با هم تفاوت های مشخصی دارند. بررسی تفاوت این دوربین ها می تواند راهگشای خوبی برای انتخاب درست بین این دو برند چینی باشد.

شرکت هایک ویژن در سال ۲۰۰۱ تأسیس شد و تاکنون توانسته به موفقیت های بسیار خوبی در بازار های جهانی برسد. محصولات هایک ویژن در واقع رضایت اکثر کاربران را به خوبی برآورده کرده است.شرکت داهوا همزمان با شرکت هایک ویژن در سال ۲۰۰۱ تأسیس شد. این شرکت انواع سخت افزار و نرم افزارهای امنیتی را تولید می کند. محصولات داهوا عموما مواردی همچون دوربین های مدار بسته، هارد ذخیره داده ها و کنترل کننده ها هستند.شرکت داهوا DVR  و کانال های انتقال را نیز تولید می کند که از محصولات بسیار مهم این شرکت با تکنولوژی اختصاصی است. در این مطلب از مجله ماد طلایی قصد داریم درباره مقایسه دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن با شما صحبت کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را هنگام خرید و ایمن کردن مکان های خود بگیرید.

 

انواع مدل های دوربین مداربسته داهوا

 

بیشتر بخوانید: نصب دوربین مداربسته چگونه انجام می شود؟

 

 

تفاوت دوربین داهوا و هایک ویژن از نظر کیفیت تصویر

کیفیت تصویر ملاک مهمی برای خرید دوربین مداربسته است. برای انتخاب بین دوربین های هایک ویژن و داهوا در صورت لزوم باید حتماً به کیفیت تصاویر این دو دوربین دقت کنید چون این دوربین ها از لحاظ کیفیت تا حدی با هم تفاوت دارند.

از لحاظ کیفیت تصاویر و دستگاه ها داهوا و هایک ویژن هر کدام دارای موقعیت بسیار خوبی در میان دوربین های مدار بسته هستند. کیفیت تصاویر داهوا تا حدی کمتر از دوربین های هایک ویژن است. دوربین های داهوا تصاویر را با کیفیت مناسبی ایجاد می کند اما کیفیت این تصاویر به نسبت هایک ویژن پایین تر است. این دو برند دوربین هایی از یک تا ۱۲ مگاپیکسل تولید می کنند که با توجه به نیاز و کاربری و بودجه می توان این دوربین ها را سفارش داد.

تصاویری که از طریق دوربین مداربسته هایک ویژن برداشت می شوند تعداد پیکسل های بالاتری از دوربین های داهوا دارند. البته همین موضوع نیازمند هزینه بیشتر و در نتیجه افزایش قیمت دوربین های هایک ویژن می شود.

فرق دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن از نظر کابل کشی

در نوع کابل کشی دوربین های هایک و داهوا تفاوت هایی وجود دارد. کابل جهت منبع تغذیه و دستگاه دی وی آر به کار می رود. دوربین های داهوای آنالوگ انعطاف پذیری مناسبی ندارد. و به راحتی قابل جابجایی و تغییر مکان نیست. در مقایسه کابل کشی دوربین های داهوا و هایک ویژن می توان گفت که کابل کشی هایک ویژن انعطاف پذیری بالاتری دارد.

تفاوتهای عمده دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا از نظر تکنولوژی

یکی از مواردی که در هنگام مقایسه انواع دوربین مداربسته در  این دو برند باید به آن توجه کنیم تکنولوژی تولید آنهاست. تکنولوژی آنالوگ امروز رقیب بسیار مهمی با عنوان دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP دارند. دوربین های آنالوگ در زمان ظهور طرفداران بسیاری داشتند اما پس از ایجاد تکنولوژی IP کم کم طرفداران خود را از دست دادند. تکنولوژی دوربین های تحت شبکه تصویری با کیفیت عالی ایجاد می کنند و قابلیت هوشمند بسیاری در آنها وجود دارد.

دوربین های تحت شبکه برای کارکردن نیاز به کابل کشی جداگانه برای ایجاد شبکه دارند. البته در تکنولوژی های جدیدتر می توان سیم کشی برق را حذف کرده و تغذیه دوربین ها را از طریق کابل های شبکه انتقال داد.

دوربین های هایک ویژن شامل مدل های متنوع با کارایی بالا هستند. طراحی بدنه این دوربین ها متنوع است و می تواند بسیاری از نیاز های کاربر را برطرف کند. از طرفی دوربین های دارای تکنولوژی HD هستند که قادر است تصاویری با کیفیت را در قالب دوربین های آنالوگ ارائه دهد و این یعنی قیمت پایین تر. از طریق دوربین های HD می توانید از سیستم آنالوگ برای ایجاد تصاویر با کیفیت استفاده کنید. این دوربین ها تکنولوژی جدید تر و ارزانتری را استفاده می کنند که باعث افزایش کیفیت تصاویر و از طرفی کاهش هزینه ها خواهد شد.

مقایسه میزان فروش دوربین هایک ویژن و داهوا

هر دوی این برند ها فروش جهانی بالایی دارند. در سال ۲۰۱۷ دوربین های مدار بسته هایک ویژن بیشترین فروش جهانی را با میزان ۴.۳۷۱ میلیون دلار داشته است. در همین سال دوربین مداربسته داهوا با ۲.۶۸۰ میلیون دلار در مکان دوم قرار داشته است. هر دوی این دوربین ها بسیار با کیفیت بوده و از مقبولیت بالایی در سراسر جهان برخوردار بوده اند. دوربین های داهوا وهایک ویژن جزو پرفروش ترین برندهای دوربین مداربسته نیز می باشند. برخی نظر سنجی ها در مورد مقایسه دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن در  زمینه کیفیت نشان داده است که دوربین های هایک ویژن از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.  هایک ویژن با ۱۷ درصد از کل فروش جهانی پر فروش ترین دوربین بوده و پس از آن داهوا با ۵.۵ درصد جایگاه دوم دوربین های مدار بسته را از آن خود کرده است.با گذشت سال ها و بررسی آمار ها در سال های گذشته دوربین های هایک ویژن همچنان در رتبه اول قرار داشته و داهوا با یک پله سقوط در جایگاه دوم دوربین های پرفروش قرار دارد.

 

چند مدل دوربین مداربسته هایک ویژن

 

بیشتر بخوانید: راه کارهای افزایش طول عمر دوربین مداربسته 

 

مقایسه لنز در دوربین های هایک و داهوا

این دوربین ها از لنز های متنوعی برخوردارند که سایز های مختلفی دارند. دوربین های هایک ویژن و داهوا از لنز های خاص خود استفاده می کنند که در اندازه های مختلفی تولید شده و در دوربین های ساخت این برند ها استفاده می شود. با مقایسه این دو برند از لحاظ لنز دوربین، برند هایک ویژن دارای لنز های ۱۲، ۸ ، ۶ ، ۴ و ۲/۸ میلی متر می ‌باشد، و برند داهوا دارای لنز های ۶ ، ۳/۶ ، ۲/۸ میلی متری است.

مقایسه هایک و داهوا از نظر سرعت بیت ریت

یکی از گزینه های مقایسه دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن، مقایسه سرعت بیت ریت آنان است. بیت ریت کمیتی است که بر طبق آن کیفیت و انتقال تصاویر مشخص می شوند. می ‌توان گفت هایک ویژن و داهوا هر دو سرعت بیت ریت مناسبی دارند، اما در صورت اهمیت آن باید بدانید؛ سرعت بیت ریت داهوا ۱۰ مگابیت و هایک ویژن ۱۶ مگابیت است.

مقایسه هایک و داهوا از نظر قیمت

دوربین های هایک ویژن در واقع کیفیت و قابلیت اطمینان بالاتری را با استفاده از تکنولوژی های سطح بالاتر ایجاد می کند. طبیعتاً تکنولوژی پیشرفته تر قیمت بالاتری دارد از این رو قیمت دوربین های هایک ویژن از دوربین های داهوا بالاتر است. دوربین های هایک ویژن ۱۵ الی ۲۰ درصد گران تر از دوربین های داهوا هستند، و دوربین های داهوا قیمت مناسب تر و به صرفه تری نسب به خدماتی که ارائه می‌ دهند دارند.

خرید دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن

تا اینجای مطلب با شما درباره دوربین های هایک و داهوا صحبت کردیم ، هر کدام از این دوربین ها دارای خصوصیات و ویژگی هایی هستند که می توانید آنها را از نمایندگان و عاملان فروش تهیه کنید ، البته توصیه ما به شما این است که برای خرید انواع دوربین مداربسته ، دستگاه و هر کدام از تجهیزات حفاظتی و نظارتی بایستی از کارشناسان و کسانی که در این زمینه تجربه دارند کمک بخواهید. برای این کار بهتر است  به نمایندگی داهوا و هایک ویژن مراجعه کنید.

دوربین مدار بسته چطور از سرقت پیشگیری می کند؟

اکثر دوربین های مدار بسته  به منظور جلوگیری و توقف سرقت نصب می شوند. نکته مهم این است که نصب دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن باعث توقف سرقت نشده ولی وجود آن می تواند افراد را از سرقت منصرف کند. همچنین با ضبط تصاویر در زمان وقوع سرقت می‌ توان با کمک پلیس افراد خرابکار و یا سارقین را پیدا و دستگیر کرد. همین که فرد خاطی متوجه این موضوع باشد که از وی در صورت سرقت عکسبرداری شده و باعث می شود تا وی بسیار سریع دستگیر شود همین مسئله مانع از ورود فرد برای سرقت یا هرگونه عمل مجرمانه دیگری می شود. محل نصب دوربین مداربسته نیز یکی از مهم ترین نکات در این زمینه می باشد شما باید در ابتدا دوربین مداربسته برای فضای باز، مغازه و مکان های دیگر را تشخیص داده و بهترین مکان را برای نصب آن انتخاب کنیم.

در پایان

انتخاب برند در مورد خرید انواع دوربین مداربسته یکی از مهم ترین اقدامات برای ایمن کردن مکان هایی است که شما ممکن است سرمایه های خود را آنجا نگهداری کنید . این دو برندی که در این مطلب به آن اشاره کردیم از بهترین و پرفروش ترین برندهای چینی هستند که دارای کیفیت و ماندگاری بالایی هستند. این دو برند از پرفروش ترین های بازار دوربین های مدار بسته بوده و فروش بالایی در سطح جهانی دارند. کیفیت این دوربین ها در یک تراز است اما در کل دوربین های هایک ویژن کیفیت و از طرفی قیمت بالاتری نسبت به محصولات برند داهوا دارند. در این مقاله سعی کردیم به مقایسه دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن پرداخته ایم و تمامی موارد مانند تکنولوژی و قیمت را در این مورد بررسی کردیم تا شما بتوانید بهترین  دوربین های مداربسته داهوا  و هایک ویژن را به راحتی خریداری کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و در انتخاب بهترین دوربین مداربسته به شما کمک کند.