نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

مقایسه دزدگیر و دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته که در حفاظت های محیطی استفاده می شوند نقاط قوت و ضعف ویژه خود را دارند. از این دوربین ها برای جلوگیری از سرقت یا سایر عوامل مجرمانه است. هدف اصلی دوربین مدار بسته پیشگیری از وقوع جرم و حفظ امنیت است. سیستم های دیگری هم وجود دارند که با توجه […]

دزدگیر و دوربین مدار بسته در کنار هم

دوربین های مدار بسته که در حفاظت های محیطی استفاده می شوند نقاط قوت و ضعف ویژه خود را دارند. از این دوربین ها برای جلوگیری از سرقت یا سایر عوامل مجرمانه است. هدف اصلی دوربین مدار بسته پیشگیری از وقوع جرم و حفظ امنیت است. سیستم های دیگری هم وجود دارند که با توجه به نیاز و سطح مطلوب امنیت مورد نظر کارفرما ممکن است انتخاب شوند. نمونه ای از این حفاظت دزدگیر است.در این مقاله از مجله ماد طلایی قرار است به مقایسه دزدگیر و دوربین مداربسته بپردازیم و درباره ویژگی ها و کاربردهای هر کدام با شما صحبت کنیم.

دلیل اصلی ترجیح  دوربین مدار بسته  به دزد گیر این است که با استفاده از دوربین مداربسته می توان تصویر ضبط کرد. اما مشکل دوربین مدار بسته این است که تنها تصاویر را ضبط می کند و فی نفسه نمی تواند جلوی وقوع جرم را بگیرد. با وجود دوربین های مدار بسته باز هم احتمال سرقت وجود دارد. دوربین مدار بسته نظارتی و امنیتی است. در برخی انواع دوربین مدار بسته می تواند تصاویر را روی گوشی های همراه مشاهده کرد البته باید توجه داشت این کار نوعی نگهبانی دایمی از محل به شمار آمده و افراد بدون حضور در محل می توانند موقعیت مورد نظر را پایش کنند. سوال اینجاست که  نصب دوربین مدار بسته  آیا می تواند از وقوع جرم جلوگیری کند؟ در ادامه محدودیت های دوربین  مدار بسته و نحوه به حداکثر رساندن امنیت موقعیت های محیطی معرفی می شود.

محدودیت های دوربین مداربسته

دوربین می تواند سندی در محاکم قضایی باشد. از این رو برای بسیاری از افراد مجرم و سابقه دار وجود دوربین عاملی برای ممانعت از وقوع جرم به حساب می آید. اما در کل خود دوربین نمی تواند از وقوع جرم جلوگیری کند. بسیاری از سارقین در این موقعیت صورت های خود را می پوشانند تا در صورتی که در تصاویر دوربین ها دیده شدند. در برخی موارد نیز با آسیب زدن به دوربین ها از ضبط تصاویر ممانعت می شود.

دوربین های مدار بسته به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت هشدار روی آنها وجود دارد. از طرفی هوش مصنوعی به کار گرفته شده در این زمینه قادر است تا با پردازش تصاویر حرکت را در کادر تشخیص دهد. البته ممکن است که این تصویربرداری دچار مشکل شود.

 

پنج مدل از دوربین های مداربسته هایک ویژن

 

دزدگیر اماکن چیست

دزدگیر در واقع تجهیزی است که برای پیشگیری از وقوع جرم در مکان های مختلف در محیط نصب می شود. دزدگیر ها با استفاده از حسگر های بسیار دقیق موارد مشکوک را به مالک گزارش می کنند. این سنسور ها می توانند با اتصال به اینترنت یا تلفن همراه برای کاربر مسئول امنیت مجموعه پیامی به صورت تلفنی ایمیل یا اسمس ارسال کند. با این اتفاق کاربر می تواند در لحظه با پلیس تماس گرفته و موارد بر طرف شود. دزدگیرها قابلیت های دیگری مانند آلارم و آژیر نیز دارند که امکانات بسیار مناسبی برای جلوگیری از وقوع جرم در زمانهای مختلف است.

مزایای استفاده از دوربین های مداربسته

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته و دزدگیر در محیط هایی که به دلیل ارزش خاص باید تحت نظر باشد متعدد است در ادامه با برخی از آنها آشنا می شویم.

افزایش امنیت

مزیت اصلی استفاده از دوربین های مدار بسته امنیتی است که با استفاده از آن مهیا می شود پس در مورد مقایسه دزدگیر و دوربین مداربسته  موضوع امنیت یکی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. طبعاً سارقین و افراد مجرم با دیدن دوربین های مدار بسته به این محیط ها نزدیک نمی شوند. این مورد توانسته تا حد زیادی در این محیط ها میزان سرقت و خرابکاری را کاهش دهد. البته سارقین ممکن است راه هایی برای ورود به محل پیدا کنند. به همین منظور باید برای تمام ورودی ها و مکان هایی که از آن می توان وارد مکان شد دوربین مدار بسته تعبیه کرد.

دریافت خسارت از بیمه

یکی از فواید دوربین های مدار بسته بیمه خسارت است. با وجود فیلم های مداربسته می توان از شرکت های بیمه خسارت وارد شده از طرف مجرم را دریافت کرد. این موضوع قانونی بوده و معمولاً شرکت های بیمه تصویر های برداشت شده توسط دوربین مدار بسته را به عنوان سندی دقیق قبول دارند. فیلم ها به شرکت بیمه ارائه شده و بر حسب آن خسارت وارده به فرد مشخص می شود و با توجه به قرارداد بیمه سرقت یا هرگونه خرابکاری خسارت فرد پرداخت می شود.

زیر نظر گرفتن عملکرد کارمندان

با استفاده از دوربین های مدار بسته می توانید به صورت تمام وقت کارمندان را پایش کنید و عملکرد آنها را بسنجید. این کار باعث افزایش بازدهی سیستم کاری می شود. این مزیت ها در دوربین های مدار بسته وجود داشته ولی از دزدگیر نمیتوان برای چنین کاری استفاده کرد. این موضوع یکی از تفاوت های اصلی دوربین مداربسته و دزدگیر ها است.

کنترل تردد خودروها

از دیگر موارد استفاده از دوربین های مداربسته استفاده از آنها در سیستم های کنترل تردد خودرو است. این سیستم ها با استفاده از هوش مصنوعی قادرند از پلاک خودرو عکسبرداری کرده و نوشته روی  آن را تشخیص داده و ذخیره می کند. هوش مصنوعی قابلیت های زیادی را برای کاربر ایجاد می کند. می توان از طریق هوش مصنوعی تصاویر را پردازش کرد و اطلاعات خوبی از آنها بدست آورد.

افزایش حفاظت شخصی

در بعضی موارد از دوربین برای حفاظت شخصی استفاده می شود. حضور سالمند و کودک در خانه از جمله مواردی است که استفاده از دوربین های مداربسته به صورتی مؤثر کار می کنند. با این تکنولوژی شما هر کجا که باشید از طریق اینترنت و گوشی هوشمند خود می توانید تصاویر دوربین ها را به صورت لحظه ای پایش کنید. با این سیستم ها می توانید در شرایط بحرانی سریعاً به محل مراجعه کرده و ریسک مزبور را برطرف کنید.

مزایای استفاده از دزدگیر در رفع ریسک های امنیتی

دزدگیر ها ابزار هایی هستند که به صورت فیزیکی، مانند نرده های در و پنجره، یا ابزار های هشدار دهنده وجود دارند. این تجهیز دارای حسگر هایی است و با تشخیص هر گونه ریسک به روش های مختلف از سیستم محافظت می کند. یکی از این موارد آژیری با صدای بلند است که به سرعت توجه همه را به خود جلب می کند. از روش های دیگری که در دزدگیر ها استفاده می شود اتصال دزدگیر به گوشی تلفن کاربر یا پلیس است و می تواند به خوبی هشدار های لازم را به اطلاع تیم های امنیتی برساند.

 

دزدگیر

بیشتر بخوانید: بهترین دوربین مداربسته داهوا

دزدگیر بهتر است یا دوربین مدار بسته؟

 در مورد مقایسه دزدگیر و دوربین مداربسته  می توان گفت که در واقع این دو ابزار به نوعی می توانند مکمل هم در تیم و سیستم حفاظتی باشند. می توان از حسگر های دزدگیر و سیستم آژیر و اطلاع رسانی آن به همراه تصویر برداری های دوربین های مدار بسته امنیت سطح بالاتری را برای کاربر ایجاد می کنند. خود دوربین در واقع نوعی سنسور دریافت تصاویر از محیط است. می توان با استفاده از هوش مصنوعی اطلاعات خوبی را از تصاویر استخراج کرد و در نتیجه آلارم های دقیق تر و مناسب تری را ارسال کرد.

در پایان

دوربین های مداربسته و دزدگیر ها دستگاه های کاملا متفاوتی هستند که به علت ماهیتشان شباهت هایی با هم دارند هر دوی این سیستم ها از سنسور برای دریافت اطلاعات از محیط عمل می کنند دزدگیر این کار را انجام می دهد ولی تصویربرداری تنها با دوربین های مدار بسته قابل انجام است. می توان از ترکیب دزدگیر های هوشمند به همراه دوربین های مدار بسته امنیت قابل ملاحظه ای را تأمین کرد.