poya mohammadi
poya mohammadi
23 اسفند 1401

مقالات

23 اسفند 1401

دوربین مداربسته HDCVI 

دوربین های مداربسته از اولین نوع و مدل خود تا به امروز که از قابلیت ها و امکانات فراوانی برخوردار هستند، همواره دچار تغییر و تحولات فراوانی شده اند. شرکت هایی که در سال های اخیر در این زمینه سرامد بوده و از فروش بالایی برخوردار بوده اند تکنولوژی های مختلفی را برای بهتر کردن کارایی دوربین های خود استفاده کرده اند. ییک از این قابلیت ها یا تکنولوژی های به کار رفته در  دوربین مداربسته داهوا  می باشد که در این مقاله از مجله ماد طلایی قرار است درباره دوربین های مداربسته با قابلیت HDCVI با شما صحبت کنیم.

 

دوربین مداربسته HDCVI

 

دوربین های مداربسته HDCVI در واقع دوربین های مدار بسته با کیفیت HD در قالب و بستر آنالوگ هستند. این فناوری توسط شرکت چینی داهوا در سال 2012 ساخته و روانه بازارهای تجهیزات نظارتی شده که  دارای یک پلتفرم انحصاری و بسته است.  هر چند که بعدا ها شرکت های دیگر لایسنس این تکنولوژی را خریداری کرده اند اما اصل این تکنولوژی در واقع متعلق به شرکت داهوا در کشور چین است.

دوربین های مداربسته HDCVI در واقع نسخه تکمیل شده تکنولوژی HDSDI هستند. مشکل دوربین های قدیمی تر در برداشت تصاویر بالای صد متر بوده که در نسخه های جدید تکنولوژی HD کاملاً برطرف شده است.

دوربین های مدار بسته HD کیفیت بالایی داشته و در حد AHD قدرت تصویربرداری بالایی دارند. کیفیت تصویر در دوربین های HD 2 مگاپیکسل است و می تواند سیگنال های صوتی و تصویری را به صورت همزمان از طریق یک سیم انتقال دهد. تصاویر در این دوربین ها توسط کابل های کواکسیال تا 500 متر قابل ارسال و پردازش است. در دوربین های HD تصاویر نویز بسیار کمتری داشته و پرش تصویر در این تکنولوژی دیده نمی شود. در دوربین های مداربسته HD با استفاده از فرکانس های پایین کیفیت تصویربرداری افزایش یافته است.نصب دوربین های HDCVI  بسیار به صرفه است. در این سیستم ها نیاز به تعویض سیم کشی یا تغییر در آن نیست که این مورد نیز جزو مزیت های دوربین های مداربسته HDCVI است.

نصب دوربین مداربسته HDCVI یکی از به صرفه ترین نوع نصب ها محسوب  می شود. به این علت که در این سیستم نیازی به تغییر در نحوه ی کابل کشی و یا تعویض کابل نیست که این مورد هم جز مزیت های این سیستم به حساب می آید.

تغییرات شگرفی که تکنولوژی HDCVI بر بستر آنالوگ به وجود آورده است آن را جزو منحصر به فرد ترین و قدرتمند ترین تکنولوژی های کم قیمت و با کیفیت بازار تبدیل کرده است.

 

 

 

معرفی ویژگی های محصولات سری HDCVI 5.0 داهوا

 

حفاظت پیرامونی

محصولات جدید HDCVI داهوا قادرند با تکیه بر تکنولوژی تشخیص حرکت و تشخیص نفوذ غیر مجاز تهدیدات احتمالی را شناسایی کرده و آلارم های لازم را اعلام کند. این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که با بروز هرگونه حرکت نامعقول و غیر مجاز در کار تصویر و ناحیه مشخص شده یک هشدار برای مسئول کنترل دوربین ها ارسال می کند.

سیستم های HDCVI نسخه 5 از آنالیز های هوشمند برخوردار است که می تواند حرکات حیوانات، حشرات، حرکت برگ ها، نور و قطرات باران را به خوبی تشخیص داده و میان آنها و خطرات واقعی تمایز ایجاد کند.

تشخیص چهره

 

این محصولات  سری HDCVI قابلیت هوشمند تشخیص چهره افراد را نیز در خود دارند. می توان با ورود افراد به فروشگاه تصاویر چک شود و با افرادی که قبلا وارد فروشگاه شده و در پایگاه داده موجود است مقایسه شود. در صورت مشکوک بودن چهره مورد نظر هشدار های لازم برای تیم امنیت صادر می شود. با این کار تیم امنیتی فرد را در ورودی فروشگاه متوقف کرده و چک می کنند.

این دوربین ها قادرند تا 24 چهره را در ثانیه شناسایی کنند. همچنین می توانند تصویر برداشته شده را با 20 پایگاه داده مختلف مقایسه کند و جستجو های لازم را انجام دهد.

جستجو و استخراج اطلاعات مفید و کارآمد

 

سیستم های جدید داهوا در نسخه 5 می تواند جنسیت، عینک، ریش و  غیره را در چهره تشخیص دهد و در پایگاه داده ذخیره کند. این کار سرعت عملکرد سیستم امنیتی را تا حد زیادی بالا می برد و کارایی و دقت خروجی را افزایش می دهد.استفاده و مقایسه این اطلاعات در برخی از کسب و کارها بسیار اهمیت بالایی دارد و کارایی خوبی از خود نشان می دهد. این دوربین ها می توانند فرایند ها را ساده سازی کرده و در نهایت سود شرکت را بالا برده و باعث توسعه کسب و کار شود.

سیستم هشدار

 

این سیستم های داهوا HDCVI 5 از تکنولوژی PIR بهره گرفته و حرکات را به خوبی تشخیص می دهد. این تکنولوژی باعث بهبود دقت و کاهش فضای ذخیره سازی نیز می شود. این دوربین ها در موقع ایجاد حرکت فعال شده و تصویر برداری می کنند و به همین شکل فضای ذخیره سازی ماندگاری بیشتری خواهد داشت. این سیً پارس می کنند به این صورت که با آژیر و سیستم های دیگر به مزاحمان و خرابکاران هشدار های لازم را می دهند.

مزایا و ویژگی های تکنولوژی HDCVI چیست؟

 

با استفاده از تکنولوژی HDCVI می توان در قالب آنالوگ و کابل های کواکسیال به تصاویر 1080 و 720 نیز دسترسی داشت. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که دارنده سیستم قادر است بدون ایجاد تغییر در سیستم سیم کشی دوربین های آنالوگ قدیمی از همان سیم کشی برای دوربین های HD استفاده کنید.

تأخیر در ارسال و دریافت تصاویر در این سیستم ها بسیار کم است. از دیگر ویژگی های مثبت سیستم های HD  اسن است که نصب و عیب یابی بسیار آسانی دارد.