نتایج بیشتر...

Generic selectors
فقط مطابقت های دقیق
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
فیلتر کردن دسته‌بندی ها
تکنولوژی
راهنمای خرید
راهنمای نصب و Passive

تکنولوژی Dahua Auto Tracking 3.0

ردیابی خودکار (Auto-tracking) یک الگوریتم ردیابی هوشمند است که بر پایه سال‌ها مطالعه و پیشرفت تکنولوژی استوار است. این قابلیت یک تکنولوژی منحصربفرد از دوربین PTZ است که در این دوربین‌های داهوا وجود دارد. زمانی که یک سوژه از قانون IVS تبعیت می‌کند، دوربین مداربسته سعی می‌کند به صورت عمودی و افقی چرخش و زوم […]

ردیابی خودکار (Auto-tracking) یک الگوریتم ردیابی هوشمند است که بر پایه سال‌ها مطالعه و پیشرفت تکنولوژی استوار است. این قابلیت یک تکنولوژی منحصربفرد از دوربین PTZ است که در این دوربین‌های داهوا وجود دارد.

زمانی که یک سوژه از قانون IVS تبعیت می‌کند، دوربین مداربسته سعی می‌کند به صورت عمودی و افقی چرخش و زوم ایجاد کند تا روی سوژه متحرک در بخش میانی صفحه قفل شود؛ در این صورت تمامی مراحل ردیابی ثابت و ملموس خواهد بود.

تکنولوژی Auto-tracking در دوربین‌های PTZ قابلیت‌هایی را فراهم می‌آورند که در دوربین‌های Fixed غیرممکن است. دوربین‌های مداربسته Fixed فقط توانایی مانیتور بخش کوچکی از ناحیه را دارند.

زمانی که یک هدف وارد زاویه دید دوربین مداربسته می‌شود، دوربین صرفاً توانایی تشخیص ورود آن را به صحنه داشته ولی نمی‌تواند هدف و رفتار آن را مانیتور یا پیش‌بینی کند.

با این حال، Auto-tracking دوربین‌های PTZ حتی قادر است نفوذ هر چیزی را در محدوده مانیتورینگ به دقت ردیابی و روی آن زوم کند تا بررسی انجام دهد که سوژه چه کاری انجام داده، کدام سمت رفته و حتی شواهدی را برای مدیریت حوادث بعدی در اختیار قرار دهد.

 

ویژگی‌های برجسته تکنولوژیDahua Auto Tracking 3.0

لازم به ذکر است که فناوری جدید Auto Tracking 3.0 در جهات متنوعی برای تکنولوژی‌های هوش مصنوعی آپدیت شده است که بر پایه الگوریتم ۲.۰ بوده و شامل PFA3.0، الگوریتم تطبیقی ​​سرعت، الگوریتم تطبیقی ​​موقعیت و الگوریتم تداخل فیلتر می‌شود.

عملکرد ردیابی در سه زمینه‌ای که مشتریان روی آن‌ها تمرکز می‌کنند، مانند هدف‌های متعدد، جزئیات واضح و ردیابی دقیق، بهبود بیشتری یافته است.

هرچند که ردیابی روی تصاویر هدف هم اکنون نیز انجام می‌شود، آپدیت جدید Auto Tracking 3.0 پیشنهاد ردیابی بهبود یافته‌ای برای ۴ مدل از سوژه‌ها ارائه کرده است. علاوه بر انسان، کشتی و وسایل نقلیه، همچنین در آپدیت جدید توانایی ردیابی هواپیما نیز وجود دارد.

 

تکنولوژی PFA 3.0

این فناوری بر پایه تشخیص عمیق الگوریتم‌های هوشمند و تمرکزی استوار است. دوربین‌های مداربسته به واسطه این تکنولوژی می‌توانند به صورت عمیق روی ردیابی، تصویربرداری و تشخیص تمرکز داشته باشند.

 

الگوریتم تطبیقی ​​سرعت

این تکنولوژی Auto-tracking می‌تواند سرعت چرخش، زوم و نوردهی تصویر در دوربین‌های مداربسته PTZ را با توجه به سرعت سوژه تنظیم کند. با وجود این فناوری تمامی پروسه ردیابی به صورت مداوم و بدون تغییرات لحظه‌ای حتی اگر هدف به سرعت یک ماشین حرکت کند، انجام خواهد شد.

 

الگوریتم تطبیقی ​​موقعیت

این الگوریتم به ادغام ردیابی سوژه با تکنولوژی یادگیری عمیق و تکنولوژی موقعیت‌یابی سه‌بعدی پرداخته و سوژه را با یک نسبت درست به کمک زوم در وسط تصویر نگه می‌دارد.

 

تکنولوژی جدید DPT

این تکنولوژی می‌تواند چارچوب هدف را به درستی محاسبه کند. این فناوری قادر است اهداف کوچک‌تر را ردیابی کرده و همچنین فاصله ردیابی را تا ۱۵۰۰ متر در شرایط ایده‌آل تقویت کند. به بیان دیگر تا زمانی که سوژه در بازه ردیابی قرار دارد، دوربین مداربسته PTZ قادر است تمامی حرکات آن را با بالاترین کیفیت و دقت تحت نظر بگیرد.

 

الگوریتم فیلتر تداخل

این الگوریتم می‌تواند به دقت مسیر حرکت، اندازه قدم‌ها و سرعت سوژه را براساس مشخصه‌های آن تخمین بزند. سوژه حتی در شرایط پیچیده مانند تغییرات نور، به صورت مداوم قابل ردیابی است.

 

سناریو‌های کاربردی غنی

در معادن طبیعی، دوربین‌های PTZ با قابلیت G4 برای نظارت در محدوده وسیعی از مناطق مهم استفاده می‌شوند. چراغ‌ها و صداهای هشدار‌دهنده برای دور کردن افراد مزاحم، فعال می‌شوند.

در فرودگاه‌ها، دوربین‌های PTZ که از الگوریتم Auto Tracking 3.0 استفاده می‌کنند برای ردیابی بلند شدن و فرود آمدن هواپیما جهت ایمنی هوانوردی نصب می‌شوند.

این دوربین‌ها چرخ‌دنده‌ها را به دقت نظارت می‌کنند تا از عملکرد درست و نرمال آن‌ها اطمینان حاصل شود.

در جریان‌های آب، این دوربین‌ها امکان ردیابی کشتی ها را به اپراتور داده و با شمارش دقیق به مدیریت آن‌ها کمک می‌کند.

در طرف دیگر دوربین‌های PTZ حتی قادرند که سطح آب را تشخیص داده و در صورتی‌که چیزی روی سطح آب شناور باشد، هشدار می‌دهد.

علاوه بر آن، شرکت داهوا دوربین‌های مداربسته را به تکنولوژی Auto Tracking 3.0 مجهز کرده است که همراه با سناریو‌های دیگر برای در کارخانجات و پارک‌های صنعتی عملکرد بهتری را در بحث مدیریت، ریسک‌ها، کنترل هزینه‌ها و پیشگیری از نفوذ ارائه می‌دهند.

در ضمن این دوربین‌ها به نرم‌افزار امنیتی داهوا (DSS)، اپلیکیشن موبایلی نظارتی داهوا (DMSS) و NVR به عنوان دستگاه ضبط کننده مجهز شده‌اند تا قادر به رفع مشکلات مشتریان باشند.

داهوا همواره بر نوآوری در فناوری‌های جدید برای ارتقا تجربه کاربری و ارائه راه حل‌های هوشمندانه‌تر برای مشتریان در صنایع مختلف تمرکز دارد. این سازمان به مأموریت خود یعنی «توانمندسازی جامعه ایمن‌تر و زندگی هوشمندانه‌تر» پایبند است.